Sukces Amelii Gibas w Europeen Kids Athletics Games – Brno, 5-7 września

oraz

organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Mistrzostwach Polski U 16 2022-

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego- 25 września 2022 Lublin

Wielkie gratulacje dla Amelki Gibas, która zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem , podczas rozgrywanych w Brnie, Europeen Kids Athletics Games . W zawodach startowały ekipy z licznych krajów europejskich, m.in. z Włoch, Niemiec, Węgier, Łotwy, Czech i Słowacji.

Amelka zajęła drugie miejsce w rzucie oszczepem i ustanowiła rekord życiowy uzyskując odległość 38,07 m, ustępując jedynie zawodniczce z Czech, Theresie Kucerovej.

Ale to nie koniec spektakularnych sukcesów Amelii.

Nie miała sobie równych w Mistrzostwach Polski U 16, zwanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, rozgrywanych 24 – 25 września w Lublinie. Amelia zwyciężyła rzutem na odległość 44,72m. Jaka siła drzemie w tej drobnej, lecz niezwykle utalentowanej  dziewczynie.!!

Amelia Gibas uczęszcza obecnie do ósmej klasy naszej szkoły. Jest podopieczną trenera Jana Bulkiewicza. Rzut oszczepem trenuje od półtora roku,  a jest to bardzo trudna i techniczna konkurencja. Gratulujemy sukcesu Amelii, rodzicom trenerowi i czekamy na kolejne medale!