NAUKA PŁYWANIA – KLASY III

Uczniowie klas III  uczestniczyli w projekcie nauki pływania, który finansowany był z budżetu szkoły. Zajęcia odbywały się w soboty, przez dziesięć tygodni. Rodzice zawozili swoje pociechy na basen „Pod platanem” do Brzeszcz, gdzie podzieleni na grupy pod okiem instruktora,  ćwiczyli swoje umiejętności pływackie.

Zajęcia na basenie wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny i sprawność dziecka.  Wyzwalają nie tylko naturalną potrzebę ruchu, ale pozwalają dziecku na kreowanie samodzielnej aktywności ruchowej. Kształtują cechy motoryczne i osobowościowe uczestników.

Zajęcia prowadzone były  z wykorzystaniem atrakcyjnych i zróżnicowanych zestawów ćwiczeń - w ciekawy i bezpieczny sposób zachęcając uczniów do zabaw w wodzie i nauki pływania.

Trzecioklasiści bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach na basenie, mamy nadzieję, że będą one propozycją zagospodarowania wolnego czasu.

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 klas I-III

21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I-III, podczas którego w sali gimnastycznej naszej szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Panie Monika Rycerz i Ewa Mrozik serdecznie przywitały wszystkich zebranych i podsumowały mijający rok szkolny. Podkreśliły osiągnięcia uczniów, zarówno te edukacyjne, jak i pozalekcyjne, dziękując uczniom, rodzicom i nauczycielom za ich trud i zaangażowanie.

Następnie odbyło się wręczenie nagród dla uczniów, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w nauce i zachowaniu. Każde dziecko otrzymało gratulacje od dyrekcji oraz wychowawców klas, a na twarzach uczniów widać było dumę i zadowolenie.

Uroczystość zakończyła się przejściem do sal lekcyjnych, w których wychowawcy wręczyli dzieciom świadectwa i pamiątkowe książki ufundowane przez Radę Rodziców.

Mamy nadzieję, że nadchodzące wakacje będą czasem odpoczynku,

radości i bezpiecznej zabawy dla wszystkich uczniów!


Do zobaczenia we wrześniu!

 

Zespół edukacji wczesnoszkolnej poprzez realizację innowacyjnych zadań

niosących ze sobą mnóstwo walorów dla dzieci, zdobył dla szkoły

Certyfikat Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zabawa sztuką".

 

W projekcie stawiano na proces twórczy, rozwój kreatywności

i kompetencji kluczowych. Nie wykorzystywano kolorowanek,

szkiców nauczycieli, wydruków, kart pracy, wszelkich elementów,

 które powielają schematy i ograniczają twórczość dzieci.

 

Barwo my!

 

 "Szkolny Konkurs Kaligrafii"

   Konkurs Kaligraficzny organizowany jest co roku na terenie naszej szkoły wśród uczniów klas drugich i trzecich, którzy zostali wyłonieni na drodze eliminacji klasowych.

   Celem konkursu jest rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, rozbudzanie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisania oraz rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

   W tym roku 15 dzieci- po 3 reprezentantów z każdej klasy II i III- zmierzyło się z wierszem „Literki” autorstwa Władysława Broniewskiego (kl. II) oraz fragmentem opowiadania „Zaczarowana Zagroda” autorstwa Alicji i Czesława Centkiewiczów (kl. III).

   Tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki a wszystkie prace konkursowe zrobiły ogromne wrażenie na nauczycielach swoją starannością i estetyką zapisu.

   Komisja konkursowa w składzie: A.Woszczyna, M.Zięba, M.Gwóźdź oraz M.Żądło wyłoniła następujących laureatów:

Kl. II:

miejsce 1. Iga Tlałka

miejsce 2. Klaudia Brandys

miejsce 3. Maja Januszewska

 

Kl. III:

miejsce 1. Zuzanna Bernaś

miejsce 2. Martyna Pacyga

miejsce 3. Mateusz Fudala

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Jesteśmy z Was niezwykle dumni!

 Zespół edukacji wczesnoszkolnej 


„Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

„Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” – to hasło XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym upowszechnianych poprzez projekt „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”.


Uczniowie naszej szkoły zasługują na szczególną pochwałę, bowiem w etapie regionalnym uczeń klasy 3ai Igor Kocierz uzyskał II miejsce, a uczennica klasy 2b Maja Kruczała otrzymała III miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu,

którzy tak licznie reprezentowali naszą szkołę!

Mistrzowie ortografii

Gminny Konkurs Ortograficzny o pióra Wójta Gminy Osiek w tym roku szkolnym odbył się 24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku. Do zmagań ortograficznych przystąpili uczniowie trzech gminnych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Osieku, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Osieku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Głębowicach, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy II oraz klasy III.

Zadanie konkursowe polegało na bezbłędnym napisaniu ze słuchu tekstu przygotowanego przez organizatora oraz uzupełnieniu tekstu z lukami.

Naszą szkołę reprezentowali: Filip Bienia-Ferreira, Michał Kuźma, Remigiusz Płonka, Kinga Borgosz, Amelia Dubiel, Klara Warzecha, Filip Białończyk, Mateusz Nycz, Mateusz Fudala, Magdalena Jakubaszek.

Uczestnicy z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcie konkursu, które nastąpiło dopiero 14 czerwca podczas uroczystości wręczenia nagród w międzygminnych konkursach. W kategorii klas II uczeń klasy 2b Remigiusz Płonka uzyskał II miejsce, natomiast w kategorii klas III uczeń klasy 3b Mateusz Fudala III miejsce.

Chłopaki na medal ortograficzny, gratulujemy!