Wielkanoc - to radosne święta

27 marca uczniowie klas IIai i IIc przygotowali apel wiosenno-świąteczny, w trakcie którego dzieci przygotowały panią Zimę do długiego snu i powitały panią Wiosnę. Zaśpiewały jej radosną piosenkę, a motylki wykonały taniec do pięknego utworu "Walc kwiatów" Piotra Czajkowskiego. Następnie na scenę wkroczył kogut z kurkami oraz dyngusiarze, którzy przybliżyli nam zwyczaje i tradycje wielkanocne. Urozmaiceniem programu były kolorowe dekoracje i piękne stroje aktorów.

A życzenia składamy najmilsze,
takie szczere i takie serdeczne.
Nie zapomnij ich złożyć najbliższym,
niech uśmiechy zakwitną świąteczne.

uczniowie klasy IIai i IIc

Dobroczynna Pisanka Wielkanocna

W konkursie charytatywnym organizowanym przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy uczennice klasy IIIa Liliana Kolasa i Zuzanna Bernaś zdobyły nagrody I stopnia.


Gratulujemy Lilianie i Zuzi, które od kilku lat systematycznie przygotowują prace na kiermasz, pomagając w ten sposób potrzebującym.

 

Klasy 1-3 w Laboratorium młodego przyrodnika

Jak wiemy pierwszy dzień wiosny przypada 21 marca i właśnie tego dnia uczniowie klas 1-3 udali się do wyjątkowego miejsca w naszej szkole- Ekopracowni. 

Ich zadaniem była odpowiedź na pytania:
-Czy wszystkie sowy robią uhuuu?
-Jak prawidłowo posegregować śmieci znalezione przez Duszka Lasu w lesie?
-Jakie włosy ma Pani Dyrektor?
-Czy wulkan można zmieścić w klasie?

By udzielić prawidłowej odpowiedzi na postawione pytania dzieci skorzystały z ptasiego radia, by posłuchać odgłosów różnych ptaków, gry uczącej dzieci prawidłowego segregowania odpadów oraz mikroskopów. Uczniowie nauczyli się jak pod opieką osoby dorosłej ze składników dostępnych w kuchni stworzyć wulkan i gdzie występują wulkany na świecie.

Dzięki zaangażowaniu w sprawy przyrody dzieci zostały uhonorowane odznakami Przyjaciela Przyrody. Sprawiło im to wiele radości i satysfakcji!

I.Cybuch & Zespół nauczycieli ed. wczesnoszkolnej

 

Czytacze na szóstkę!

Szanowni Państwo, mam zaszczyt przedstawić klasę II c. To uczniowie, którzy przeczytali najwięcej książek w I półroczu.
Średnio każdy z nich przeczytał 10.

Gratuluję.

AWa

Biblioteczne dary

Dzięki uprzejmości i hojności pani Anny Żmudki szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych pozycji dla dzieci i młodzieży.

Pani Anno, pragniemy bardzo, bardzo gorąco podziękować .

Podziękowania za książkowe dary kierujemy również do nauczycieli naszej szkoły i biblioteki gminnej z Osieka.

AWa

Czy można usłyszeć kolory?


My już wiemy, że TAK! Do wykonania kolejnego zadania w ramach projektu "ZABAWA SZTUKĄ" wykorzystaliśmy karty przedstawiające koła w pięciu rozmiarach i w siedmiu kolorach. Kolory kół nawiązują do kolorystki odpowiadającej dźwiękom.

Uczniowie mieli za zadanie przenieść losowo wybrany schemat na kartkę papieru. Kolorystyczne kody odtworzyliśmy wykorzystując wirtualne dzwonki diatoniczne. Inspirację do wykonania pracy stanowi abstrakcyjny obraz Kandinsky'ego "Studium koloru: Kwadraty z koncentrycznymi okręgami".

Nasze patchworkowe dzieło też wygląda i brzmi wspaniale!