Zdrowie – to pierwszy temat warsztatów w świetlicy szkolnej realizowanych w ramach programu edukacji antytytoniowej. Uczniowie zapoznali się z definicją zdrowia; porządkowali i poszerzali wiadomości na temat zdrowia. Dzieci poznały bohaterów programu. Wspólnie prowadzono rozmowy; oglądano film edukacyjny dla dzieci; rozwiązywano tematyczne zagadki oraz krzyżówkę. Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne.

Celem zajęć było kształtowanie właściwych zachowań prozdrowotnych oraz uświadomienie uczniom potrzeby dbania o własne zdrowie.

Uwarunkowania zdrowia – to temat  kolejnych zajęć przeprowadzonych w świetlicy szkolnej, w ramach profilaktycznego programu „Nie pal przy mnie, proszę”. Uczniowie kształtowali postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Zapoznali się z czynnikami warunkującymi stan naszego organizmu oraz podawali przykłady co robić, by być zdrowym. Celem zajęć było zaprezentowanie szeroko rozumianych czynników zdrowotnych, środowiskowych, genetycznych, społecznych, które mogą skutecznie wpływać na poprawę zdrowia człowieka. Nieodzownym jest uświadomienie, że zachowania zdrowotne jednostki znacząco oddziałują na zdrowie, jego utrzymanie oraz umacnianie. Zwrócono  uczniom uwagę na fakt, że nasze zdrowie kształtujemy w ciągu całego swojego życia.

Świąteczne przygotowania na świetlicy szkolnej.


Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną już poczuli magię świat. Przy dźwiękach popularnych świątecznych utworów wykonywali różne prace plastyczne m.in. Mikołaja z podkręconą brodą, piernikowe ludziki, pomponiki z włóczki, makramowe ozdoby, kolorowe bombki z życzeniami, choinki origami oraz zimowe domki. Dzieci uczestniczyły w świątecznych zabawach ruchowych z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych m.in. segregacja wyimaginowanych prezentów,

Wychowawcy świetlicy wraz z uczniami życzą wszystkim Wesołych Świąt!

Świąteczny łańcuch

Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną postanowili dołączyć do akcji tworzenia najdłuższego łańcucha w powiecie oświęcimskim organizowanej przez Stowarzyszenie "Pozytywni". Zaznaczali, wycinali i łączyli kolorowe paski papieru, aby swoją pracą wesprzeć działanie prowadzone przez Stowarzyszenie. Wspólnie udało się stworzyć łańcuch o długości 100 metrów. Uczniowie byli szczęśliwy, że mogą pomagać innym, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Nie pal przy mnie, proszę!

Jak co roku nasza szkoła realizuje program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas 1-3 uczęszczających do świetlicy szkolnej oraz ich rodziców. Program profilaktyczny inicjowany jest przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji oraz w szerokim partnerstwie lokalnym. Celem głównym programu jest wykształcenie u uczniów świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Zajęcia warsztatowe umożliwią uczniom rozwijanie oraz uporządkowanie wiedzy na temat zdrowia, uświadomią, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia. Będą one kształtowały postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, uwrażliwią dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” J. Twardowski

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – Szkoła pamięta. Inicjatywa ta nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Zachęcamy uczniów do zwrócenia uwagi na potrzebę pielęgnowania miejsc pamięci o bohaterach naszej wolności, w szczególności związanych z naszą lokalną społecznością i historią. To czas zadumy nad trudnymi tematami przemijania i śmierci. Uczniowie wraz z wychowawcami klas drugich zapalili na mogiłach znicze,  symbolizujące pamięci o zmarłych.

Biblioteka to dobre miejsce.

Biblioteka to dobre miejsce na …. zabawę, spotkania, dobrą lekturę, rozmowy i pracę.