Powiatowe Igrzyska Dzieci w halowym wieloboju lekkoatletycznym – Brzeszcze 28.11.2023 r.

Dziewczynki z ZSP Nr1 w Osieku zajęły trzecie miejsce  w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży halowym wieloboju lekkoatletycznym. Zawody  cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem szkół - w rozgrywkach dziewcząt uczestniczyło aż osiem zespołów reprezentujących gminy powiatu oświęcimskiego.  Rywalizowaliśmy w kilku konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską i sztafeta 6x200 m. Naszym uczennicom udało się zdobyć miejsce na podium, a chłopcy z Osieka zajęli w zawodach 6 miejsce .

Drużyna wystąpiła w składzie: Kaja Kolasa, Julia Bębenek, Kamila Czachowska, Julia Grzesło, Małgorzata Bies, Oliwia Szczurek oraz Emilia Kolasa, Maria Sikora i Emilia Borak. Zespół chłopców: Gabriel Dlouchy, Emil Wysogląd, Michał Bąbacz, Hubert Gabryś, Eryk Mitoraj, Adrian Witkowski, a także Antoni Gawęda, Krystian Kramarczyk i Piotr Kusak. Opiekun- Magdalena Jasińska

Złoty medal Dominika Klęczara w rzucie oszczepem

Wielkie gratulacje dla Dominika Klęczara za zajęcie I miejsca w finale wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w rzucie oszczepem. Podczas rozgrywanych  w Tarnowie  szkolnych zawodów wojewódzkich młodzież rywalizowała w kilku konkurencjach lekkoatletycznych. Ogółem z naszej szkoły wystartowało siedmioro zawodniczek i  zawodników. Młodzież z SP 1 Osiek  wzięła udział  m.in.  w biegu na 100 m dziewcząt i chłopców, w rzucie oszczepem dziewcząt i chłopców oraz w sztafecie 4x100 m dziewcząt .  Dominik Klęczar , z klasy VIII a SP 1 w Osieku  zwyciężył w   konkurencji rzutu oszczepem i zapewnił sobie zwycięstwo w zawodach wojewódzkich w indywidualnej lidze lekkoatletycznej młodzieży szkolnej. Dominik dopiero zaczyna swoją przygodę z oszczepem, tak że czekamy na jego kolejne piękne sukcesy.

Naszą szkołę reprezentowali: Malwina Bogdan - V miejsce w rzucie oszczepem, Oliwier Garwacki - 100 m , Aniela Żurek - bieg na 600 m Magdalena Pacyga – bieg na 100 m, Dominik Klęczar- rzut oszczepem, Julita Żondlak, Magdalena Pacyga, Kamila Cendrowska i Malwina Bogdan- sztafeta 4x100 m. Opiekunem młodzieży była Magdalena Jasińska.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W INDYWIDUALNEJ LEKKIEJ ATLETYCE – OŚWIĘCIM 12.10.2023 r

Nasza młodzież przywiozła aż osiem medali z zawodów lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach powiatowych rozgrywek sportowych młodzieży szkolnej.

Złote medale:

Malwina Bogdan i Dominik Klęczar w  rzucie oszczepem, Aniela Żurek w biegu na

600 m oraz Malwina Bogdan, Kamila Cendrowska, Magdalena Pacyga i Julita Żondlak w sztafecie 4x100 m.

Srebrne medale: Magdalena Pacyga w biegu na 100 m, Oliwier Garwacki w biegu na 100 m oraz Jakub Kusak, Oliwier Garwacki, Hubert Tyran i Michał Żmuda w sztafecie 4x100 m

Brązowy medal- Jakub Kusak w skoku w dal. Ponadto Sebastian Grzechacki zajął 4 miejsce w biegu na 1000 m, a Hubert Hałat  wystartował w biegu na 100 m.

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w zawodach indywidualnych uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 19 października  w Tarnowie .      Gratulujemy sportowcom i czekamy na  ich dalsze sukcesy.

Opiekunem młodzieży była Magdalena Jasińska.

MISTRZOSTWA POWIATU DZIECI I MŁODZIEŻY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Uczniowie z ZSP Nr 1 w Osieku zajęli II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody tradycyjnie rozegrano nad Sołą w Oświęcimiu.  Wystartowało 5 szkół z powiatu oświęcimskiego. Uczniowie z SP 1 Osiek  zaprezentowali się bardzo dobrze. Nasze sztafety zdobyły dwa srebrne medale drużynowo - w kategorii młodszych dziewcząt ( klasy 4-6) i starszych chłopców (klasy 7-8). Chłopcy z SP 1 Osiek z klas 4-6 nie ukończyli zawodów z powodu kontuzji jednego z zawodników.

Skład drużyny dziewcząt: Kamila Czachowska, Maria Sikora, Martyna Luranc, Emilia Borak, Emilia Kolasa i Aleksandra Kusak.

Sztafeta chłopców z klas 7-8: Jakub Kusak, Sebastian Grzechacki, Hubert Tyran, Michał Żmuda, Hubert Hałat i Oliwier Garwacki.

Chłopcy z klas 4-6: Hubert Gabryś, Michał Bąbacz, Dominik Michalak, Gabryś Dlouchy , Michał Szczepaniak i Oskar Gałgan.

Opiekunem zespołów była Magdalena Jasińska.

Brązowy medal uczniów z ZSP Nr 1 w Osieku w Finale Wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Dzieci w trójboju lekkoatletycznym  chłopców

Znakomicie wypadli nasi uczniowie  z rocznika 2012 i 2013 podczas rozgrywanego 2  czerwca w Krakowie finału wojewódzkiego w trójboju lekkoatletycznym chłopców. W rywalizacji uczestniczyło dziewięć najlepszych szkół z województwa małopolskiego, wyłonionych wcześniej w eliminacjach powiatowych. Nasi chłopcy ostatecznie zajęli  trzecie miejsce za SP Nr 9 Kraków i SP Gorlice.

Najwięcej punktów w drużynie zdobył Igor Gawron, który uzyskał w skoku w dal wynik 4,35 cm , w biegu na 60 m- 8,54 s, a w rzucie piłeczką palantową- 28 m.

W skład reprezentacji naszej szkoły wchodzili:  Igor Gawron, Michał Bąbacz, Hubert Gabryś, Eliasz Bieroński i Piotr Kusak. Opiekun-  Magdalena Jasińska.

Chłopcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych medali.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W PIŁCE  NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Dziewczęta z ZSP 1 Osiek zajęły drugie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w piłce nożnej rozegranych 19 maja w Oświęcimiu. Większość bramek dla Osieka zdobyła Amelia Gibas, ale dziewczyny świetnie zagrały w obronie, a Anna Luranc – nasza bramkarka popisała się wysokimi umiejętnościami.

Reprezentacja dziewcząt: Amelia Gibas, Emilia Kramarczyk, Anna Luranc, Katarzyna Kusak, Iga Poźniak, Lena Kwaśniak, Kalina Boroń i  Aurelia Mika. Opiekun – Magdalena Jasińska.

Chłopcy z ZSP Nr 1 w Osieku zajęli w turnieju miejsca 5-6.

Skład  drużyny chłopców z Osieka: Kacper Szypuła, Sebastian Grzechacki, Karol Gałgan, , Oliwier Kurzak, Nataniel Jarosz, Jakub Dudziak i Dominik Grabowski. Opiekun- Edmund Mieszczak.