„Bezpieczna droga do szkoły”

Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych uczą się, natomiast pozostała społeczność szkolna przypomina sobie, jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Policji w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów klas pierwszych.

Podczas zajęć profilaktycznych mundurowi przedstawili pierwszoklasistom najważniejsze zasady poruszania się pieszego po drogach, szczególny nacisk kładąc na zachowanie przed i na przejściu dla pieszych. Przypomnieli o zakazie używania telefonu, czy tabletu podczas przechodzenia przez jezdnię. Pokazali w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz jak prawidłowo nosić odblaski. Uświadomili dzieciom, że tylko dzięki prawidłowemu zachowaniu na drodze, rozsądkowi oraz uwadze, można uniknąć wielu groźnych sytuacji. W nagrodę za uważne wysłuchanie policyjnych porad  mundurowi opowiedzieli o policyjnej służbie, odpowiedzieli na liczne pytania a także zaprosili pierwszaków do obejrzenia policyjnych motocykli.

Wychowawczynie klas pierwszych realizują program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, w ramach którego przeprowadzą cykl zajęć na temat bezpieczeństwa. Pamiętajmy jednak, że to dorośli własnym przykładem uczą jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

M. Żądło, I. Kruczała